Генералниот ризик ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Финансиските производи понудени од страна на компанијата носи висок степен на ризик и може да резултира со губење на сите ваши средства. Никогаш не треба да се инвестира пари што не можете да си дозволи да губи.

ПРЕДЛОГ бесплатна демо СЕГА

 

ОТКРИЈТЕ IQOPTION

Премиум тргување и образование со држава на уметноста платформа бинарни & класичен опции.

  • Технички индикатори за анализа на
  • брз кеш
  • 24/7 поддршка низ целиот свет
  • Видео упатства и едукација
ПРЕДЛОГ бесплатна демо

IQOPTION ТРГУВАЊЕ

Digital Options rediscovered

Неверојатно искуство со тргување Бинарни Опции

 

Научи повеќе

Modern investor trading tools & instruments:

Start trading modern investor instruments like Digital Options, Bitcoin, Litecoin, Forex, CFD, Shares on IQ Option platform. Highly recommended, spohistiacted and low cost platform.

 

Check out more

Генералниот ризик ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Финансиските производи понудени од страна на компанијата носи висок степен на ризик и може да резултира со губење на сите ваши средства. Никогаш не треба да се инвестира пари што не можете да си дозволи да губи.

IQOPTION ТРГУВАЊЕ

Неверојатни тргување искуство ПРЕДЛОГ бесплатна демоНАУЧИ ПОВЕЌЕ

Генералниот ризик ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Финансиските производи понудени од страна на компанијата носи висок степен на ризик и може да резултира со губење на сите ваши средства. Никогаш не треба да се инвестира пари што не можете да си дозволи да губи.

УЧЕЊЕ

Видео клипот на водичи на основите на Бинарни Опции и Класик Опции тргување.

Cross-платформа App

Трговија насекаде со IQ Опција многу популарна апликација за мобилни уреди, десктоп апликација или веб верзија

ТРГУВАЊЕ

Класичен Бинарни Опции од 15 минути и турбо опции од 60 секунди до 5 минути

Турнири

Се натпреваруваат во тргување бинарни опции со други трговци на платформа.
Предмет Услови 9.14

Девојка со iqoption бизнис картичка

Депозити и повлекувања на IQ Опција

Може да се тргува на IQ Опција со малку, како и £ 1 или $ 1. Така тргување опција не е за почетници, а професионални и искусни трговци, но £ 1 е едноставен начин да се доживее тргување на IQ опција. IQ Опција прифаќа многу различни плаќања опција. Ќе ни биде задоволство да знаете дека следните опции се достапни:

Методи на повлекување

->Банкарски картички Visa и Mastercard -> PayPal -> Liqpay -> Neteller
-> UnionPay -> Skrill -> WebMoney -> Банкарскиот трансфер

IQ Опција основана: 2013
Регулирање на IQ Опција: CySEC
IQ Опција минимум трговија: $ 1, £ 1 или 1 евро
IQ Опција минимум депозит: 10 $, £ 10, или 10 евра
Максимална опција цена на IQ Опција: $5000
Враќање во случај на точни предвидувања (успешни трговија): 91%
IQ Опција за подршка: 24/7 e-mail: support@iqoption.com
повлекување Опција IQ: Обично од 1 работен ден (KYC reqired по прв пат)
Поддржани јазици од IQ Опција: Англиски, Арапски, индонезиски, италијански, германски, шпански, португалски, кинески, шведски, корејски, француски, руски, турски
Платформа за тргување: веб-пребарувач (десктоп), самостојни стан (десктоп), Андроид (мобилен), iOS (мобилни)
IQ Опција нуди функционална демо апликација: Да, потполно бесплатно, можност да се претворат во вистински сметка подоцна
земји: IQ Опција прифаќа сите countiers освен:Канада, Австралија, САД, Јапонија, Израел, Сирија, Судан,Русија, Турција, и Иран. Корисници од следниве земји не може да се тргува од мобилна апликација iOS: Малта; Android апликација достапна за: Малта, Куба, Мјанмар, Лихтенштајн.

 

 Достапни средства: Акции, индекси, стоки, валута парови. Број на средствата расположливи за трговијата> 500 +
Депозит и повлекување методи: Skrill, Кредитна картичка, Neteller, Boleto, Qiwi, CashU, идеален, Fasapay, Банкарскиот трансфер, WebMoney.
IQ Опција обиде да биде да биде светски лидер во Бинарни Опции и опции тргување. Платформата е достапна на 14 јазици да биде вистински глобален брокер. Тековниот јазик вклучува: англиски, шпански, италијански, германски, кинески, руски, португалски, норвешки, шведски, француски, индонезиски, турски, корејски и наскоро треба да се арапски.

IQ ОПЦИЈА има целосно функционална демо сметка

Обидете се бесплатно демо

$ 1 Минимална зделка

10 $ минимум депозит

Повеќе од 500 средства

24/7 поддршка

класичен опции

Погледнете го видеото за класичен опции може да се тргува на IQ опција.

 

ПРЕДЛОГ СОВРЕМЕНИОТ платформа за тргување

СТРАТЕГИЈА ЗА ТРГУВАЊЕ НА IQOPTION

Watch the video to see wath is a Strangle strategy for trading Classic Options.

 

НАУЧИ ПОВЕЌЕ

iPhone 8 Will Move Apple Shares — but Not in the Way You Think

iPhone 8 Will Move Apple Shares — but Not in the Way You ThinkWhile AAPL shares keep hitting one high after another, the company prepares for another annual event. iPhone 8 is expected to be announced during the presentation on September 12th. Apple... This is...
Прочитај повеќе

Top 6 events to watch this week: September 12: – CPI (YoY) (Aug): The central ba…

Top 6 events to watch this week: September 12: - CPI (YoY) (Aug): The central bank has set a target of 2%, this value has been surpassed due to oil prices having climbed and as the GBP devalued due to Brexit. Now the BoE needs to start worrying about super-inflation...
Прочитај повеќе

CRYPTO NEWS: The Bitcoin price saw a 3% increase on Monday raising to $4,262, wh…

CRYPTO NEWS: The Bitcoin price saw a 3% increase on Monday raising to $4,262, while the Ethereum price experienced a 5% bump reaching as high as $300 during the morning hours. At present, the Bitcoin price is $4198 and the Ethereum price is $294, both prices translate...
Прочитај повеќе